Хвороби нирок у кішок часто зустрічаються і можуть призвести до серйозних наслідків. Проблем із нирками у кішок багато: хронічна ниркова недостатність, пієлонефрит, гломерулонефрит та ін. Причиною такої великої кількості хвороб є особливості будови нирок, їх надзвичайно важлива функція та прямий контакт органу з досить агресивними речовинами. Чому так відбувається?
Причини розвитку захворювань нирок у котів
Основні принципи роботи сечовидільної системи однакові у всіх ссавців. Вона служить для підтримки сталості гомеостазу (внутрішніх рідин організму), усуває відходи життєдіяльності з цих рідин, синтезує деякі гормони та інші біологічно активні речовини. Головний орган видільної системи – це, звісно, нирки. Сечоводи та уретра – невеликі трубочки, якими транспортуються відфільтровані нирками відходи. А сечовий міхур – вмістище цих відходів. Чому органи виділення такі вразливі? Насамперед це пов’язано з їх основними функціями.
Очищення крові – дуже важка робота. Маленькі утворення, нефрони, займаються фільтрацією крові, вилученням із неї всього зайвого і повертають чисту кров у кров’яне русло. Відфільтровані речовини у вигляді водного розчину надходять у ниркову балію. Нефронів у здоровій нирці близько мільйона. Вони складаються з клубочків та ниркових канальців. Не всі вони функціонують одночасно, завжди є приховані резерви, так звані нефрони, які не беруть участі в роботі.
Але якщо трапиться біда, вони прокидаються і беруть на себе функції загиблих чи погано функціонуючих побратимів. А гинуть нефрони часто, робота у них дуже шкідлива. До старості здорових, працездатних нефронів залишається дуже мало. Нові нефрони не утворюються, їх кількість визначається при народженні. І організм починає самоотруєння.
Найгірше тваринам, у яких нирки розвиваються неправильно через вроджені захворювання. Їхні резерви мінімальні і з віком дуже швидко виснажуються. Прикладом такої патології є полікістоз нирок.
Симптоми хвороби нирок у котів
- змінюється кількість сечі, і вона набуває незвичайного запаху;
- сечовипускання стає частим або дуже рідкісним;
- сечовипускання спричиняє біль;
- немає апетиту, але з’являється сильна спрага;
- з’являються набряки в області живота та підгрудку;
- кішка ходить на напівзігнутих лапах;
- спостерігається блювота, не пов’язана з їдою;
- апатія, сонливість, агресія при спробі погладити спину.
Діагностика захворювань нирок у котів та котів
Ставити діагноз захворювання нирок у кішок за ознаками, які помічає господар дуже непросто. Насамперед потрібні лабораторні та апаратні методи:
- аналіз сечі – дозволяє визначити рН (кислотність), наявність білка та крові, цукру, продуктів запалення та розпаду, бактерій тощо;
- аналіз крові – виявляє зміни, характерні для неправильної роботи нирок, у тому числі вміст креатиніну, сечовини, мінеральних солей, білка, сечової кислоти.
- візуально-інструментальні методи (УЗД тваринам, рентген). Дозволяють побачити зміни у нирках.
Лікування захворювань нирок у кішок (Львів)
Лікування залежить від причини патології, місця її локалізації та ступеня безпеки органу. На жаль, клітини нирок не здатні до відновлення, на відміну від, наприклад, клітин печінки. Тож мета ветеринара – по можливості підтримати здорові тканини нирок та зменшити шкоду від наслідків самоінтоксикації організму.
Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, де ведуть прийом досвідчені ветеринари. Насамперед призначається необхідна діагностика, на підставі чого підбирається адекватне лікування індивідуально для Вашого вихованця. Будемо раді допомогти Вам!