Чому собака не їсть? Чому пес, який не здатний пройти повз їжу, раптом відмовляється від годівлі? Собака захворіла чи просто вередує?
Спробуйте розібратися з наступним:
- Чи було так, що собака пропускав годування? Відсутність апетиту у пса, готового їсти постійно, може бути ознакою захворювання, тому бажано відвідати ветеринарного лікаря.
- Що змінилося у поведінці собаки, крім того, що вона не їсть? Чи стала вона більш млявою, чи з’явилася задишка, блювання, діарея чи жовтяниця? Чи є ознаки болю? Якщо у собаки є хоч одна ознака з перерахованих, закінчуйте шукати відповіді в Інтернеті і негайно зверніться до ветеринарної клініки! В іншому випадку ви можете просто втратити свого улюбленця.
- Чи не сталося чогось, здатного вплинути на поведінку собаки? Так, наприклад, собака може відмовитися від їжі у разі появи в будинку нової тварини або ж банальної зміни корму.
- Чи схуд ваш собака? Можливо, тварина не їсть просто тому, що йому часто перепадає щось смачненьке і воно просто не в змозі більше їсти.
Коли можна не зважати на відсутність апетиту?
Насправді, відмова від їжі не завжди має на увазі проблеми. І вплинути на добрий апетит може наступне:
- Тічка. Під час тічки більшість сук геть забувають про їжу, а тому відсутність апетиту у тічної суки не повинна хвилювати її власника. Відсутність апетиту після завершення тічки може говорити про гнійне запалення матки, а тому собаку потрібно показати ветеринару.
- Щенячий вік. У цуценят великих порід почуття голоду чергується з повною відсутністю апетиту, і це цілком нормально. Зовсім маленькі щенята можуть відмовлятися від їжі через прорізування зубів.
- Спека. Безліч собак відмовляється від їжі в жарку пору доби, віддаючи перевагу нічній прохолоді.
- Введення в їжу різних харчових і вітамінізованих добавок або овочів.
- Зміна харчових уподобань. Тварини, які отримують надто багато «смачного» можуть згодом стати дуже перебірливими в їжі.
Якими хворобами може бути викликана відмова від їжі?
Собака може не їсти через:
- стоматологічні проблеми, що супроводжуються болем, наприклад, зламаних зубів або проблемних ясен;
- різних болючих відчуттів;
- захворювань ШКТ;
- захворювань печінки;
- отруєння;
- вірусних та інфекційних захворювань.
Кожна з вищезазначених причин вимагає негайного звернення до ветеринару.
Що ще може вплинути на те, що собака не їсть?
Крім поведінкових та медичних проблем, існують і інші. До них можна віднести: неякісну їжу, прийом медикаментів. Як бачите, відмова від їжі може говорити дуже багато про що. Спостерігайте за собакою, прислухайтеся до свого серця, звертайтеся при необхідності до ветеринара, і ваш собака проживе довге та щасливе життя!
Діагностика у ветеринарній клініці
Ветеринар (Львів) огляне пса, призначить аналіз крові, сечі та калу, відправить його на УЗД та рентген. Але в ряді випадків, наприклад, при непрохідності кишечника, виявити захворювання у такий спосіб неможливо. Тому при відмові від їжі і погіршенні стану собаки потрібно провести обстеження з використанням рентгеноконтрастної речовини – барію. Там, де він не зможе просуватися травними шляхами, і знаходиться причина захворювання – стороннє тіло, пухлина або метастази, заворот, що перекривають просвіт кишки.
Лікування
Способи та методики лікування залежать від встановленої причини захворювання. Після лікування собака перебуває вдома, а власник продовжує терапію за призначенням ветеринара. Періодично пса потрібно відводити на обстеження з метою оцінки результатів лікування. Для того щоб захистити вихованця від захворювань або травм, господареві потрібно уважно стежити за поведінкою та станом його здоров’я, вчасно реагуючи на зміни та тривалу відмову від їжі.
Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій обов’язково допоможуть Вашому вихованцю.