Ветеринарна анестезіологія – область ветеринарної медицини, що вивчає методи та засоби забезпечення тимчасової оборотної анестезії. Це спосіб дбайливо, безпечно і без впливу на здоров’я провести хірургічне лікування тварини, якого вона потребує.
У практичному сенсі, основне завдання анестезіологічної бригади – забезпечення оптимального рівня знеболювання та міорелаксації при проведенні хірургії та підтримання життєво важливих функцій організму пацієнта протягом усього втручання та безпосередньо після нього.
Огляд анестезіолога. Для чого він потрібен?
Кому довірити життя тваринки? Кому довіритися, коли планується операція собаці чи коту? Яка послідовність дій відповідального власника?
Перед будь-яким хірургічним втручанням або маніпуляцією під наркозом/седацією кожна тварина обов’язково проходить огляд анестезіолога для визначення ступеня анестезіологічного ризику, вибору оптимальної схеми та виду анестезії. Також провидиться УЗД серця та базові аналізи. Це дозволяє мінімізувати можливі негативні наслідки анестезії.
Якщо йдеться про молоду тварину без будь-яких клінічних скарг, якій необхідна планова операція (наприклад, кастрація або видалення молочних зубів) – ризики мінімальні. Але якщо тваринка вікова, має проблеми з нирками, серцем, має хронічні захворювання, недіагностовані проблеми, породні ризики або породні вади серця – огляд анестезіолога здатен запобігти ряду ускладнень, дозволить правильно підготувати тварин до наркозу і провести його безпечними саме для цього вихованця наркозними препаратами і медикаментами.
Однак навіть у цьому випадку необхідно мати на увазі, що втручання краще відкласти через необхідність дообстеження, ніж підписатися на ймовірні анестезіологічні ризики і поставити на мапу життя вихованця. Це частіше стосується власників, що бажають терміново провести планову кастрацію чи стерилізацію, аніж випадки складного лікування.
Якщо тварина, скерована на планове невідкладне хірургічне втручання, має супутні патології (хронічні захворювання нирок, печінки, нервової або серцево-судинної системи), або якщо загальний стан є тяжким внаслідок основного хірургічного захворювання (висотна травма з множинними переломами, пухлина, стороннє тіло ШКТ т.п.), обсяг попередніх діагностичних заходів може бути збільшено. При необхідності ветеринар-анестезіолог (Львів) після огляду (залежно від віку тварини, тяжкості стану, наявності певних патологій) направить пацієнта на додаткові дослідження, такі як:
- УЗД черевної порожнини;
- передопераційне ЕХОКГ (УЗД серця);
- Рентгенографія;
- Лабораторні дослідження: загальний та біохімічний аналіз крові, аналізи сечі та інше.
Коли йдеться про необхідність екстреного оперативного втручання, без термінового проведення якого тварина може загинути (операція з приводу завороту шлунка, проникаючих поранень грудної клітки, пошкодження великих судин тощо) анестезіолог оцінює стан пацієнта візуально, моніторуючи життєво важливі показники: колір слизових оболонок, ВЗК (час заповнення капілярів), артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень, заповнення пульсу, частоту дихання).
Перед проведенням анестезії ветеринарний лікар-анестезіолог проводить бесіду з власником тварини, надаючи всю наявну інформацію про ризики, пов’язані з операцією та наркозом, можливі ускладнення, альтернативи лікування.
Записатися на передопераційний огляд до ветеринарного лікаря-анестезіолога Ви можете за телефонами: 067 562 73 56, 095 777 27 00. А ми в свою чергу зробимо все можливе, щоб хірургічне втручання у вашого вихованця пройшло як треба. Бо в нас працює професійна команда яка відточує свою майстерність не просто кожен день, а кожну годину. І це не перебільшення)