Найчастіші причини звернення до ветеринара

Ви є щасливим власником домашнього улюбленця. Ваша кішка або собака радують Вас день у день, граються, чудово їдять, шерсть блищить, в будинку чистота. Що може піти не так? Розглянемо основні симптоми, куди слід звернути увагу, щоб уникнути серйозних проблем у подальшому.

Поведінка тварини

Спостерігаючи щодня за поведінкою свого чотирилапого друга, Ви вже знаєте, коли він спить, грає, їсть, гуляє, ходить у туалет. Якщо в якийсь момент Ви відзначили, що у звичному графіку відбулися зміни, наприклад, з’явилася млявість або, навпаки, занепокоєння, зайва сонливість, апатія, для сну тварина обирає незвичні місця, наприклад, поряд з батареєю або у прохолоді, ховається, уникає спілкування та ласки, проявляє агресію – це ознаки початку якогось захворювання. У цій ситуації необхідно більш уважно спостерігати за твариною та простежити, чи не з’явилися додаткові симптоми, про які ми розповімо нижче.

Зовнішній вигляд

У здорової тварини завжди охайний зовнішній вигляд. Відсутній неприємний запах. Шерсть блищить і не скочується в ковтуни. Очі ясні, чисті. Немає жодних виділень із природних отворів.

Якщо Ви помітили, що шерсть потьмяніла, легко випадає, з’явилася лупа, ковтуни, залисини, тварина чухає вуха чи тіло – це симптоми хвороби. Також можуть виникнути виділення з вух, очей, носа, слинотеча. Прищі або виразки на животі. З’являється неприємний запах. Якщо Ви помітили будь-який із цих симптомів, краще негайно звернутися до ветеринара.

Апетит та випорожнення

Однією з перших ознак захворювання є зниження або відсутність апетиту. Ви завжди знаєте, що любить їсти ваш домашній чотирилапий друг, коли і в якій кількості. Якщо раптом він починає вередувати, відмовлятися від улюбленої їжі, довго сидіти над мискою, не доїдати свою порцію — це не нормально. До цього може додатись блювота або пронос, або й те й інше відразу. Надмірна спрага теж свідчить про нездужання. Це серйозні симптоми, які потребують негайної діагностики у лікаря.

Порушення сечовипускання

Найбільш поширеним захворюванням для котів та кобелів є сечокам’яна хвороба та цистит. Першими ознаками стануть – часте, хворобливе сечовипускання малими порціями та в незвичайних місцях. Поява у сечі домішків крові. Нетримання сечі. У кішок і сук ці захворювання проявляються менш виражено, через особливості будови сечостатевої системи, але не виключені.

У самок найчастішим захворюванням є піометра (запалення матки). Першими симптомами будуть підвищена спрага та виділення з піхви, які часто плутають із виділеннями під час тічки.

Методом діагностики захворювань сечостатевої системи є аналіз сечі та УЗД. На основі їх буде зрозуміло, в якому відділі – нирках, сечовому міхурі або сечовивідних шляхах виникло запалення, і якщо є каміння, то з яких мінералів вони складаються.

Коли потрібна термінова допомога ветеринара?

  • рясна кровотеча – очевидна ознака необхідності надання термінової допомоги;
  • втрата свідомості;
  • блідість слизових: очі, внутрішня поверхня пащі та язика. Особливо небезпечно, якщо блідість має синюватий відтінок;
  • утруднене дихання: хрипи, явна задишка;
  • втрата орієнтації у просторі;
  • наявність крові у сечі чи калі;
  • порушення серцевого ритму: посилене чи послаблене серцебиття;
  • гострі болі. Тварина не дозволяє торкатися себе, пручається і видає звуки при спробах дотику;
  • зміна температури, можливо і як підвищення понад 40 градусів, і зниження менше 37 градусів.

Ветеринарна допомога у Львові

Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій Ви можете отримати консультацію ветеринара, а також пройти необхідну діагностику (аналізи, УЗД, рентген). Спеціалісти нашої клініки потурбуються про здоров’я та хороше самопочуття Ваших улюбленців.