ЕХО серця для тварин. Що оцінюється?

ЕХО серця для тварин

Ультразвукове, або ехокардіографічне дослідження серця (УЗД серця/ЕхоКГ) є найбільш інформативним методом візуальної діагностики захворювань серця у собак і кішок. Метод дозволяє вчасно визначити патології та поправити здоров’я, він безпечний та безболісний. У ході дослідження можна отримати точну анатомію серцевого м’яза: розміри камер, будову судин, клапанів, переглянути навколишні тканини.

Коли проводиться ЕХО серця тваринам?

У тварин можуть бути вроджені або набуті патологічні зміни серцево-судинної системи, пов’язані зі зміною розмірів камер серця, патологією клапанного апарату, розташування та інших аномалій судин.Такі зміни у разі декомпенсації здатні призводити до погіршення клінічного стану тварин, що проявляється швидкою втомлюваністю, апатією, зниженням апетиту, кашлем, набряками та ін. Ці клінічні ознаки у вихованця повинні насторожити власника. Однак ЕхоКГ проводитися не тільки тим тваринам, які мають ознаки захворювання. 

У ветеринарній клініці Доктор Вет ми також проводимо обов’язкове дослідження серця тваринам, які готуються до операцій. Відомо, що препарати, що використовуються для наркозу, здатні знижувати артеріальний тиск, а це може позначитися на стані тварини під час операції. Є приховані патологічні стани серця, наприклад, гіпертрофічна кардіоміопатія у кішок, які можуть не виявлятися клінічно, проте загрожувати під час перебування тварини під наркозом. Наявність таких станів не є протипоказанням до операції, але їхнє врахування допомагає знизити анестезіологічні ризики під час операції.

УЗД серця кішок та собак. Що вдається виявити?

За допомогою ультразвукового дослідження серця лікар може виявити приховані вади серця, ранні зміни у серцевому м’язі. Наприклад, у кішок тільки за допомогою ЕХОКГ діагностують різні форми кардіоміопатії: фенотип гіпертрофічної кардіоміопатії, фенотип рестриктивної кардіоміопатії, фенотип дилатаційної кардіоміопатії тощо. Також ЕХОКГ дозволяє оцінити рівень змін у серці, виявити ознаки порушення скоротливості, ймовірність появи клінічних ознак серцевої недостатності найближчим часом.

УЗД серця для тварин у Львові
Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, УЗД проводиться спеціалістом кардіологом за попереднім записом. За результатами дослідження власнику на руки видається висновок. Будемо раді Вам допомогти!