Пухлиною називається неконтрольоване розростання клітин. У результаті порушується їх функціонування і з’являються зміни у генетичному апараті. Причинами розвитку хвороби можуть бути генетика, запальні процеси та гормональні порушення. Видалення новоутворень у собак та інших домашніх улюбленців є єдиним способом подолати захворювання, що пройшло початкову стадію.
Види новоутворень
За характером патології та швидкості росту розрізняють:
- доброякісні, для яких характерне повільне зростання пухлинної клітини та відсутність впливу на інші органи. Клітини диференційовані і не дають нових вогнищ розростання (метастаз). Лікування можливе хірургічним методом, що дозволяє виключити ймовірність рецидиву;
- злоякісні, які складаються з малодиференційованих клітин та надають руйнівний вплив на організм у цілому. Швидке розростання та травми призводять до утворення метастаз та можливого рецидиву.
У деяких випадках відбувається модифікація доброякісних пухлин у злоякісні.
Прогресування новоутворення надає системний вплив на організм. У місці його появи відбувається здавлювання та руйнування навколишніх тканин та органів. Прояви залежать від локалізації пухлинної клітини. Токсичність злоякісного новоутворення призводить до порушення метаболізму та виснаження організму.
Симптоми появи новоутворень у тварин
Для виявлення захворювання використовують комплексні методи, які дозволяють сформувати повну картину про стадію та перебіг патологічного процесу та скласти відповідну схему лікування.
Раннє діагностування раку важливе для порятунку улюбленця. І деякі тривожні симптоми повинні вас насторожувати:
- припухлості будь-якої частини тіла. Вони можуть зростати, бути болючими, покритими виразками, відрізнятися підвищеною температурою;
- на тілі рани довго не гояться;
- кішку чи собаку часто рве. Тварини худнуть, відмовляються від їжі, стають млявими;
- порушення стулу, з рота неприємний запах, у животі постійно бурчить;
- кішка чи собака кашляє, у мокроті присутня кров;
- тварина кульгає, спостерігаються хворобливі припухлості на лапах;
- тварина важко дихає, у випорожненнях присутні кров’янисті виділення.
Для встановлення діагнозу собаці або кішці призначаються різні дослідження: аналіз крові, рентген для тварин, УЗД, біопсія, цитологія та гістологія, комп’ютерна томографія.
Якщо ви виявили якесь новоутворення на тілі вашого чотирилапого друга, негайно зверніться до лікаря. Пам’ятайте, що лікування раку на пізніх стадіях набагато складніше, а в деяких випадках взагалі неможливе. Тому бережіть життя свого улюбленця і будьте особливо уважні до тварин старше 10 років. Доктор Вет – ветеринарний центр (Львів), лікарі якого спеціалізуються на лікуванні онкологічних патологій. У нас є обладнання для діагностичних досліджень, операцій, хіміотерапії. Вартість видалення новоутворень у тварини залежить від їх розміру, типу та характеру, стадії захворювання, а також від наявності другорядних ускладнень. Будемо раді стати корисними для Вас!