Випадіння шерсті у собак

Алопеція, або випадіння шерсті у собак – поширене і помітне явище. Шерсть може випадати в конкретній області, на декількох ділянках або по всьому тілу. Якщо у тварини почала випадати шерсть, потрібно з’ясувати причину і вирішити, чи потрібне йому лікування. До випадіння шерстяного покрову можуть призводити багато факторів, але цілком імовірно, що це викликано однією з п’яти найпоширеніших причин.

Сезонне линяння у собак

У деяких випадках сильно випадає шерсть у собаки через звичайну линьку. Собака починає втрачати “наряд” через старіння і знос окремих волосків або з настанням теплого сезону, а багато пухнастиків взагалі линяють цілий рік. У деяких порід, таких як хаски та лабрадори, взимку відростає густий підшерсток, який вони скидають навесні. Сезонне линяння буде меншим, якщо тварина проживає в помірному кліматі. Але якщо линяння стає надмірним, необхідно розчісувати собаку пару разів на тиждень для видалення та контролю наявності зайвої шерсті.

Бактеріальні та грибкові інфекції у тварин

Бактерії та дріжджі – нормальні жителі собачої шкіри, але іноді ситуація може вийти з-під контролю та спричинити інфекцію. Бактеріальні або грибкові шкірні інфекції можуть стати причиною того, чому випадає шерсть у собаки, викликати почервоніння, свербіж та неприємний запах. Іноді бактеріальні інфекції викликають прищевидні пустули.

Собаки також можуть заразитися стригучим лишаєм – грибком, що викликає випадання шерсті та розвиток інфекції на невеликих ділянках. Червоні плями, що сверблять або лускаті – привід для відвідування лікаря. Він проведе повне обстеження, порекомендує аналізи та зішкріби. Ми маємо власну лабораторію, широку панель лабораторних досліджень та багаторічний досвід в лікуванні дерматологічних проблем у тварин. 

Наш фахівець після отриманих результатів призначає прийом препаратів чи низку дій для покращення стану тварини. Це можуть бути ліки для прийому, препарати для зовнішньої обробки, препарати для обробки місця перебування тваринки, комплекс мір для налагодження роботи внутрішніх систем організму. 

Короста та інші паразити

Короста – це універсальний термін для позначення шкірних інфекцій, що супроводжуються свербінням і викликаються кліщами. Кліщі – це мікроскопічні істоти, що мешкають на поверхні шкіри або у волосяних фолікулах. Вони зариваються або вгризаються в шкіру, викликаючи випадання шерсті та свербіння. Деякі різновиди кліщів, наприклад коростяні, надзвичайно заразні як для людей, так і для інших собак. Інші види кліщів, наприклад демодекс, не завжди заразні, але все ж таки викликають випадіння шерстяного покрову і можуть вимагати лікування.

Дуже поширеною причиною випадіння шерсті собак є блохи. Іноді вони викликають такий сильний свербіж, що тварина може просто вигризати грудки шерсті. Кліщі та блохи надзвичайно заразні, тому у разі виявлення будь-яких паразитів необхідно розуміти, що вони, можливо, вже поширилися на інших домашніх тварин та предмети побуту в будинку. Ветеринар-дерматолог (Львів) може прописати швидкодіючий антипаразитарний засіб та дати поради щодо позбавлення від паразитів у будинку, якщо побоювання підтвердяться.

Алергія у собак

Собаки, як і люди, можуть страждати на алергію, найбільш поширеними ознаками якої є свербіж шкіри і випадіння шерсті. У собак розрізняють атопію або атопічний дерматит (реакція на подразники навколишнього середовища – пилок, пліснява та пилових кліщів, бліх) та харчову алергію.

Якщо ветеринар запідозрить алергію, він може порекомендувати застосування засобів від бліх, прийом препаратів від сверблячки, усунення дії алергенів або зміну корму для виключення харчової алергії.

Харчова алергія може бути діагностована лише шляхом пробного харчування протягом як мінімум восьми тижнів. Якщо ветеринар призначить його на основі вживання обмеженої кількості інгредієнтів або гіпоалергенного корму, з лінійки дієтичних раціонів для підтримки здоров’я за певних патологій, важливо стежити за тим, щоб у цей період собака не їла нічого іншого. Одне частування або вкрадений шматочок курки може призвести до недостовірності результатів. Якщо основною причиною випадіння шерсті є алергія, яка буде правильно пролікована, шерсть пухнастика знову відросте, а свербіж припиниться. Лікування алергії у тварин – у цьому та інших питаннях допоможуть спеціалісти нашої клініки.

Патології внутрішніх органів чи систем

Якщо у собаки випала шерсть у великому об’ємі, або є значні безшерстяні ділянки по всьому тілу, можливо, проблему слід шукати всередині. Шкіра є найбільшим органом в організмі, і для її здоров’я потрібна величезна кількість поживних речовин, коректного функціонування травної та гормональної систем. Якщо собака захворіла, її шерсть і шкіра зазвичай страждають першими.

Гормональні стани, такі як гіпотиреоз, порушення роботи надниркових залоз або дефіцит гормону росту, теж можуть викликати у тварини випадання шерсті. Деякі собаки можуть втрачати шерсть після стерилізації через зниження рівня тестостерону. Випадіння шерсті може викликати захворювання печінки, нирок і онко. Якщо ветеринар підозрює, що причина випадіння шерсті собаки криється в проблемах внутрішніх систем організму, він призначить здачу аналізів, проведення рентгену та УЗД для встановлення причин дерматологічного захворювання.
Надлишкове линяння може бути викликане й іншими патологічними станами: стресом, поганим харчуванням, вагітністю та лактацією. Якщо домашній улюбленець линяє сильніше звичайного або якщо у нього з’являються залисини, необхідно записатися на прийом в Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові. Будемо раді Вам допомогти!