Вакцинація цуценят і кошенят

Вакцинація тварин – це профілактичний захід, спрямований на формування у вихованця стійкого імунітету до вірусів та бактерій – збудників небезпечних захворювань (сказ, чума, кальцивірусна інфекція та інші). Профілактична вакцинація дозволить запобігти розвитку хвороби та подарувати тварині щасливе повноцінне життя.

Щеплення тварин дозволяють сформувати у них сильну імунну систему, що відповідає за протидію патогенним мікроорганізмам. Захисні клітини організму блокують дію вірусів, але для цього їх необхідно «навчити» розпізнавати чужорідні антигени. І тому розробляються вакцини.

Вакцина є препаратом, що містить ослаблений або вбитий штам захворювання. Потрапляючи в організм тварини, він викликає у відповідь імунну реакцію, в організмі утворюються антитіла, здатні надалі боротися зі збудником захворювання та блокувати його розмноження та розвиток. 

Вакцинація домашніх тварин є обов’язковою процедурою і має здійснюватися досвідченими ветеринарами за певною схемою та з дотриманням правил вакцинування. Тільки так можна гарантувати формування у вихованця хорошого імунітету.

Схеми вакцинації тварин

Перше щеплення тварині ставиться по досягненню їм восьмитижневого віку. Термін обраний не випадково: кошенята та цуценята в перші місяці життя перебувають під захистом імунітету матері (антитіла надходять до їхнього організму разом із молозивом).

Через 3-4 тижні (на 12-15 тижні життя тварини) проводиться повторна вакцинація. Ревакцинація дозволяє виробити у кошенят і щеняти адекватну відповідь на антигени, тобто сприяє формуванню стійкого імунітету. Також на 12-15 тижні (не раніше тримісячного віку) ставиться вакцина від сказу. Надалі вакцинація тварин має проводитися щорічно.

Які щеплення потрібні цуценям та дорослим собакам?

Кожному собаці необхідний захист від 7 захворювань:

 • парвовірусний ентерит;
 • чума;
 • парагрип;
 • інфекційний ларинготрахеїт;
 • інфекційний гепатит;
 • лептоспіроз;
 • сказ.

Які щеплення застосовують кошеням та кішкам?

Кожній кішці, що навіть не виходить з дому, необхідний захист від 4 захворювань:

 • герпесвірусна інфекція (інфекційний ларинготрахеїт);
 • панлейкопенія;
 • каліцивіроз;
 • сказ.

Вакцинують лише здорових тварин, які пройшли попередню дегельмінтизацію. Термін застосування глістогінних засобів за 10-14 діб до щеплення.

Вакцинація тварин у ветеринарній клініці Доктор Вет

Доктор Вет – вет клініка (Львів), яка надає послуги вакцинопрофілактики свійських тварин. Вакцинація цуценят, кошенят і дорослих тварин виконується вакцинами, які були відкриті безпосередньо перед проведенням щеплення. Ми використовуємо лише якісні вакцини, які підтвердили свою ефективність та безпеку. Вакцинуйте свого вихованця вчасно, щоб захистити його від різних інфекцій!