
Вакцинація є введення тварині речовини (антигену), щоб викликати і сформувати імунітет до захворювання, який у свою чергу надалі запобігатиме потраплянню патогенного агента в організм, або згладить негативні наслідки захворювання, що загрожують здоров’ю, а в гіршому випадку і життя вашого вихованця.
Іншими словами, метою вакцинації є створення імунітету, який не дасть тварині захворіти.
Навіщо потрібна вакцинація нашим домашнім тваринам?
В основі вакцинації лежить введення в організм антигенного матеріалу з метою викликати імунітет до хвороби. Це запобігає зараженню або послаблює його наслідки.
Як антигенний матеріал служать живі, але ослаблені штами вірусів, вбиті (інактивовані) віруси, очищений матеріал (наприклад, білки), або синтетичні вакцини.
Є кілька основних небезпечних інфекційних хвороб: у собак це чума м’ясоїдних, гепатит, парвовіроз, лептоспіроз, сказ; у кішок – вірусний ринотрахеїт, каліцівіроз, панлейкопенія кішок і сказ.
Найбільш схильні до ризику зараження тварини, що гуляють на вулиці, хоча домашні тварини, які не мають контакту із зовнішнім середовищем, також можуть підхопити будь-яку інфекцію. Власник, прийшовши додому з вулиці, на своєму взутті та одязі може принести будь-які бактерії, віруси чи яйця гельмінтів.
Правила проведення вакцинації:
- щеплення проводиться лише клінічно здоровим тваринам;
- за 10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію, оскільки наявність гельмінтів послаблює імунну систему, внаслідок чого ефекту щеплення не буде. З метою профілактики дегельмінтизацію слід проводити кожні 3 місяці протягом усього життя тварини;
- проводити вакцинацію, особливо першу, необхідно у ветеринарній клініці під наглядом спеціаліста, оскільки він зможе провести попередній огляд тварини та оцінити стан її здоров’я. Також виключені є алергічні реакції на введення вакцини і навіть випадки анафілактичного шоку;
- не можна купати тварину після вакцинації протягом тижня.
Коли потрібно проводити вакцинацію?
Цуценят вакцинують перший раз у віці 8-9 тижнів (наприклад, вакциною Nobivac DHPPi і Nobivac Lepto), через 3-4 тижні роблять ревакцинацію тими ж вакцинами, додавши вакцину проти сказу (Nobivac Rabies). Останню можна застосовувати не раніше 3-місячного віку. Кошенят вперше вакцинують полівалентною вакциною (наприклад, Nobivac Tricat) в 9-12 тижнів з подальшою ревакцинацією через 3 тижні тією ж вакциною і вакциною проти сказу.
Дорослих тварин вакцинують один раз на рік. Якщо доросла тварина не була щеплена в ранньому віці, то перша вакцинація також проводиться двічі.
Активний імунітет виробляється не раніше ніж через 2-3 тижні з моменту вакцинації, тому весь цей період потрібно захищати тварину від несприятливих факторів. Цуценятам можна гуляти на вулиці і контактувати з іншими тваринами тільки через 2-3 тижні після ревакцинації.
Дані про вакцинацію тварин лікар зазначає у спеціальному ветеринарному паспорті, що є необхідним документом при перевезенні тварин, участі у виставках та розведенні. Відмітки дійсні, якщо включають дату проведення вакцинації, наклейки з флаконів застосованих вакцин, штамп та підпис лікаря. Паспорт є зручним засобом для стеження за профілактичними заходами вашого улюбленця.
Вакцинація тварин у Львові
Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться вакцинація тварин. Ми використовуємо вакцини всесвітньо відомих виробників, які добре зарекомендували себе протягом тривалого часу, мають максимальний спектр штамів вірусів, мінімальну кількість побічних ефектів (алергічних реакцій), забезпечують якісний імунітет. Будемо раді Вам допомогти.