Кролики, морські свинки – це дуже милі домашні тварини, за якими потрібен правильний догляд. Треба розуміти, що утримувати їх не дешево та не так легко, як може здатися. Тому далі зупинимося на основних моментах їх утримання.
Морські свинки. Який догляд їм потрібен?
Харчування. Морським свинкам не можна зерно. Їх основна їжа це сіно, зелень, влітку – трава. Фрукти їм не можна. Стосовно овочів – їх повинно бути небагато, приблизно 5% від усього раціону. Ласощі їм не можна, всі ласощі, які є в зоомагазині на 99% шкідливі. Вони з зерном, цукром, іноді навіть з молочним білком. Якщо харчування неправильно, то виникають проблеми з зубами.
Клітка. Вона не має бути маленькою, в них повинно бути кілька домиків, якісь лежаночки, місце для туалету, для їжі, тобто клітка повинна бути великою. Крім того, їм потрібно гуляти, бути постійно в клітці вони не можуть. Стосовно прибирання, то його частково потрібно робити приблизно кожні 2 дні, а повне прибирання клітки десь 1 раз на тиждень. Що стосується наповнювача, то краще використовувати кукурудзяний або целюлозний наповнювач. Якщо Ви будете використовувати тирсу, то зверху на неї слід класти спеціальні коврики, щоб не було пилу. Також не слід вибирати гранульований наповнювач, він шкідливий для їхніх лап.
Гігієна. Купати морських свинок не можна, якщо немає якихось призначень лікаря. Їм потрібно регулярно стригти кігті та вичосувати.
Морських свинок потрібно 2 рази на рік приводити на профілактичні огляди. Консультація ротолога (Львів) потрібна тварині, навіть якщо немає ніяких скарг. Крім того, морським свинкам потрібно додавати навесні, взимку, восени вітамін С, але розраховувати дозу повинен лікар.
Правильний догляд за кроликами
Кролик – це травоїдна тварина, тобто основою їх раціону є рослинна їжа з великою кількістю грубої клітковини – трава, сіно. Влітку бажано, щоб кролик їв свіжу траву якомога більше, оскільки це додатковий ресурс вологи (кролики можуть не дуже багато пити рідини), а також це дуже поживні корми, які багаті мікро- та макро- елементами та мають гарне середовище для активності корисного мікробіотику у кишечнику кролика.
Влітку збирати траву можна за містом, у парках, не поблизу дороги. Мити її не потрібно, якщо миєте, то потрібно її просушити. Також це можуть бути гілки фруктових дерев із листям, гілки верби, липа, кульбаба, різноманітна зелень (петрушка, кріп, листя салату, базилік, рукола, м’ята) і звісно сіно. Сіно повинно бути у клітці завжди, якщо кролик не наївся травою, то він буде доїдати сіном.
Фрукти не рекомендовано давати взагалі, навіть як смаколик, максимум, що можна давати – несолодке яблуко, наприклад, 1 раз на тиждень. Стосовно овочів, то це може бути шматочок моркви 1 раз на тиждень або буряк чи гарбуз. Слід розуміти, що фрукти та більшість овочів – це смаколики, а не основна їжа. Овочі, які можна давати кожен день та використовувати у якості додаткового харчування це цвітна капуста, броколі.
Годувати кроликів кормом також не рекомендовано – це не є нормальним харчуванням для кролика. По-перше це не природнє харчування – форма гранули корма не відповідає фізіології жування кролика, тобто це призводить до травмування ясен, зубів. По друге корм не всмоктує рідину з шлунку кролика, що призводить до проблем з травленням. Крім того, більшість кормів мають у складі зерно, що в принципі не є корисним для кролика.
Ветеринар по гризунам (Львів) може рекомендувати корм тим тваринам, які вже мають патології зубів та не можуть їсти сіно та траву. У таких випадках, як правило, слід замочувати корм у воді, щоб тварині було не боляче його жувати.
Взимку ми намагаємося підсушити траву, також годувати кролика можна зеленню з ринку, але її потрібно замочувати у воді (міняємо воду 3 рази кожні 30 хвилин), після чого розкладаємо та підсушуємо. Крім того, в клітці кролика завжди повинна бути чиста вода.
Ротолог (Львів). Де знайти хорошого спеціаліста? Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій ведуть прийом узкопрофільні ветеринарні спеціалісти, в тому числі ротолог. Спеціаліст нашої клініки дасть рекомендації стосовно правильного утримання тварин, а також відповість на всі Ваші питання. Ми працюємо для того, щоб Ваші улюбленці були здоровими та щасливими!