Які продукти провокують розлад  у собак?

Які продукти провокують розлад травлення  у собак?

Правильно підібраний раціон харчування, якісний корм є запорукою здоров’я, енергійності та гарного настрою вашого собаки. Вид харчування (виробничий корм, натуральні продукти), меню, мінеральні добавки підбирають залежно від віку собаки, її фізіології, породи та способу життя. При складанні режиму харчування собаки необхідно проконсультуватися з ветеринаром і протягом життя вашого домашнього удюбленця необхідно проводити корекцію раціону.

Які продукти заборонені для собак?

Як уже зазначалося, раціон харчування собак варіює залежно від різних факторів, але є низка продуктів, які взагалі не рекомендується включати до меню:

1. Фруктове насіння і кісточки викликають роздратування і травмують слизову оболонку ШКТ. Також насіння деяких фруктів містить ціанід, особливо багато отрут міститься в гниючих і старих плодах, що може викликати у собаки сильне отруєння. Багато ціаніду міститься в насінні яблук, стеблах, листі та кісточках абрикосу та вишні.

2. Незважаючи на популярність, масло або молоко з кокосів можуть спричинити розлад шлунку і, як наслідок, діарею.

3. Авокадо містить токсин, що викликає блювоту та діарею у собак.

4. Виноград провокує ниркову недостатність, а родзинки ще більшою мірою шкідливі для собак.

5. Цибуля і часник дратують стінки шлунку, і навіть сприяють розвитку анемії у дрібних порід чи старих собак.

6. Сире м’ясо, кістки. Ви повинні бути дуже обережними, даючи собаці сире м’ясо, воно може бути заражене сальмонелою або іншими бактеріальними інфекціями. Кістки можуть викликати закупорку або прокол травного тракту.

7. Сіль та солоні продукти можуть викликати надмірну спрагу, часте сечовипускання. Отруєння натрієм проявляється блювотою, діареєю, судомами і навіть летальним кінцем.

8. Горіхи через високий вміст жиру можуть спровокувати прояви панкреатиту.

9. Ревінь викликає надмірне слиновиділення, судоми та ниркову недостатність.

10. Цитрусові провокують розвиток алергії, викликають роздратування та висипання на шкірі у собак, біль у животі, розлад нервової системи.

11. Дуже шкідливий для собак шоколад та зерна кави, вони викликають надмірну спрагу, сечовипускання, гіперактивність тварини, аритмію. Особливо небезпечний темний шоколад, що більше містить метилксантину. Слідкуйте, щоб ці продукти були не доступні вашому домашньому улюбленцю.

12. Сирі яйця можуть погіршити стан шкіри та шерсті, а також небезпека заразити собаку бактеріями сальмонели та кишкової палички.

13. Надмірне вживання молока та молочних продуктів, особливо у дорослих осіб, провокує розлад шлунка.

14. Сира картопля, листя, стебла та шкірка викликають блювоту, діарею, аритмію, млявість та депресію ЦНС.

15. Цукор та кондитерські вироби заборонені собакам, ці продукти псують зуби, викликають ожиріння і навіть цукровий діабет.

Це далеко не весь список продуктів, які слід виключити із раціону харчування собаки чи обмежити.

Консультація ветеринара у Львові

Часто люди висловлюють свою любов до собак через смаколики та делікатеси, часто зі свого столу, забуваючи про те, що нешкідливі для людини продукти можуть завдати шкоди здоров’ю тварини. Тому, головне правило: ніколи не годуйте собаку їжею, призначеною для людей.

Доктор Вет – ветклініка у Львові, у якій потурбуються про здоров’я та хороше самопочуття Вашого домашнього улюбленця. Ми працюємо для Вас.