Одне з найпоширеніших звернень до клініки – проковтування сторонніх тіл. Часто собаки, граючись, жують і ковтають майже все. Якщо Ви підозрюєте (чи знаєте напевно), що собака проковтнула щось неїстівне, негайно зв’яжіться з ветеринарною клінікою і до лікарського огляду не дозволяйте тварині нічого їсти і пити.
Які предмети найчастіше заковтують собаки?
Найчастіше собака проковтує сторонні тіла під час прогулянки, тому рекомендується не залишати її одну і стежити за тим, що вона підбирає із землі. Вдома всі небезпечні предмети, які тварина може випадково проковтнути, рекомендується тримати поза доступом. Ці прості правила допоможуть уникнути небезпечних ситуацій.
Часто заковтуються собаками предмети:
- гумові м’ячики;
- поліетиленові пакети;
- гумки для волосся;
- кістки;
- палиці;
- пряжа/нитки;
- ялинкова мішура;
- монети та ін.
Як зрозуміти, що собака проковтнув сторонній предмет. Основні симптоми
Перше, що має насторожити власника собаки, – це часті позиви до блювоти. Приступи блювання виникають відразу або протягом 2-3 годин після їжі (це залежить від того, в якому відділі травної системи знаходиться сторонній предмет). При цьому у блювотній масі присутні неперетравлені частинки їжі.
Крім цього, можуть бути й інші симптоми:
- погіршення апетиту/повна відмова від їжі,
- сильна спрага,
- утруднення дефекації;
- апатичний і млявий стан;
- зневоднення організму;
- агресивність (наприклад, при сильній хворобливості в черевній ділянці);
- постійно напружений живіт.
Тварина повністю відмовляється від їжі та води, можливі внутрішні кровотечі, пошкодження внутрішніх органів внаслідок проходу виробу з гострими краями (наприклад, скла), загальне виснаження організму.
Якщо собака нездужає і всі ознаки вказують на те, що вона проковтнула сторонній предмет, негайно зверніться до ветеринарної клініки у Львові! Не займайтеся самолікуванням – це може призвести до небезпечних наслідків не тільки для здоров’я, але й для життя вихованця.
Що робити, якщо собака проковтнула стороннє тіло?
Перше, що потрібно зробити – це звернутися за професійною ветеринарною допомогою. Відразу відвезіть вихованця на прийом до ветеринара, щоб він оглянув вихованця, провів діагностику та виконав усі необхідні процедури.
До прийому у ветеринара забезпечте собаці повний спокій. Категорично забороняється годувати або напувати тварину, оскільки це призводить до сильної блювоти та зневоднення всього організму.
Методи лікування стороннього тіла в ШКТ у тварин. Операції тваринам (Львів)
Метод вибору лікування залежить від місця локалізації предмета, його розміру та матеріалу. Існують сторонні предмети, які можуть вийти самі при призначенні симптоматичної терапії, якщо тіла маленького розміру, а перистальтика кишечника в нормі.
Як один з методів лікування застосовується ендоскопічне вилучення стороннього предмета з стравоходу, шлунку. Якщо предмет невеликого розміру або виготовлений з м’якого матеріалу, його можна витягти за допомогою ендоскопічного обладнання.
Але іноді потрібне хірургічне лікування, оскільки предмет, який був проковтнутий, може перебувати глибоко в кишечнику, куди без оперативного втручання не дістатися.
Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, в якій обов’язково поставлять вірний діагноз та допоможуть Вашому вихованцю. Здоров’я вам та вашим улюбленцям.