Підрізання зубів у гризунів

Підрізування зубів у гризунів

Будова зубів у гризунів унікальна, спереду зуб покритий твердою емаллю, а задня частина більш м’яка. У природному середовищі, зростання і сточування зубів відбувається рівномірно. У домашніх умовах, при неправильному або незбалансованому харчуванні, сточка різців, проходить повільно, і нерідко призводить до переростання зубів, хвороб та травм ясен. Раз на тиждень потрібно оглядати зубки вашого улюбленця, на наявність пошкоджень, правильного росту і рівномірного сточування.

Причини переростання різців у щурів, хом’яків, шиншил, кроликів, дегу

  • неправильне харчування;
  • відсутність мінеральних добавок;
  • вроджені патології;
  • механічні пошкодження зубів, або ясен.

У чому суть детальної корекції?

Дентальна корекція полягає в підпилюванні гачків та ревізії комісур (придесневі кишені). Просто підпиляти зубки мало, потрібно перевірити, чи не застрягла в ротовій порожнині їжа, чи немає абсцесів. Якщо зуб хитається або вражений карієсом, іноді його потрібно видалити. Поводиться корекція під загальним наркозом.

Якщо тварина дуже погано почувається, ослабла, спочатку її потрібно стабілізувати – зняти біль і погодувати примусово кілька днів, тому що виснажених ослаблених тварин оперувати ризиковано.

Профілактика надмірного росту зубів у гризунів

Основна профілактика надмірного зростання зубів у грузинів – правильне харчування. Близько 85% раціону має становити сіно, трав’яний корм у гранулах – максимум столова ложка на добу, зелень, овочі. Сіно має бути преміум-класу, що складається в основному з тимофіївки. У дешевому сіні тимофіївки зазвичай немає і недостатньо сточує зуби.

Зерновий корм гризунам давати не варто, він ускладнює проблеми із зубами. Багато хто думає, що твердий зерновий корм допомагає сточувати зуби, проте це не так. Навпаки, він швидше насичує і не дає стимулу довго жувати, що може призвести до неправильної роботи ШКТ. До того ж зерно часто робить сколи на зубах, у них потрапляє інфекція.

Кожні півроку тваринам, навіть здоровим, рекомендовано профілактичний огляд ротової порожнини фахівцем. Власнику слід самостійно хоч раз на два місяці дивитися на різці (передні зубки), якщо є невелике викривлення, зміна кольору – це вже привід звернутися до лікаря.

Ветеринари Доктор Вет рекомендують звертатися до ветеринарної клініки, де підрізання зубів проведуть кваліфікований спеціаліст – ратолог (Львів), без шкоди для вашої тварини, та гарантованим результатом.