Причини не відкладати кастрацію кота

Кастрація кота – подія, здатна раз і назавжди змінити спільне життя домашнього улюбленця та його господарів на краще. Це думка більшості ветеринарів. Хоча рішення про те, каструвати кота чи ні, приймають самі господарі.

Чи потрібно каструвати кота?

Противники кастрації тварин стверджують, що ця операція негуманна та позбавляє котів частини життєвих насолод. Однак треба розуміти, що прагнення розмножуватися у котів – це інстинкт і нічого більше. Тварина не отримує від інтимної близькості задоволення, а просто робить те, до чого закликала його природа. Підкоряючись своїм інстинктам, кіт може залишити господарів, вступити в бійку із суперником, мітити територію та багато інших. Часто тимчасові волоцюги повертаються додому брудними, схудлими та з бойовими травмами. Безліч тварин під час свого бродяжництва гине.

Не забуватимемо про серйозні котячі хвороби, що передаються при контакті з бездомними кішками. І якби не інстинкт розмноження, домашній улюбленець замість бродяжництва із задоволенням би ніжився на дивані, муркочучи від задоволення під рукою господаря, що гладить його.

Навіщо потрібна кастрація кота?

Інстинкт мітити територію, закликаючи самку, відлякуючи суперників, перетворює спільне життя людей і кота на кошмар. Огидні запахи просочують будинок, кота лають за кожну калюжку, викликаючи ще більший стрес. У такій ситуації кастрація кота – ідеальний вихід для всіх.

Природа створила кішок дикими тваринами, життя яких сповнене небезпек. Інстинкт розмноження призначений у тому, щоб уберегти популяцію від вимирання. Зробивши кішок домашніми, ми захистили їх від небезпечного зовнішнього світу, а отже, вже немає потреби в такому активному розмноженні. То чому б не подарувати улюбленцеві спокійне життя без стресів та ризику для життя, зробивши кастрацію кота?

Що таке кастрація кота?

Операція по кастрації котів полягає у видаленні сім’яників, які відповідають за вироблення гормону тестостерону. З припиненням виділення гормону знижується статевий інстинкт кота і припиняється репродуктивна функція. Домашній улюбленець стає спокійнішим і врівноваженим. Він все також може відчувати інтерес до протилежної статі. Тільки тепер скоріше вибере домашній затишок, а не сумнівні радощі бродяжництва.

Кастрація кота зазвичай проходить за 5-10 хвилин. Кіт вводиться у стан глибокого сну спеціальними препаратами. Область операції очищають від шерсті, обробляють антисептиками. Потім хірург робить надрізи над сім’яниками, виймає їх та відсікає. При цьому перетягуються насіннєві канатики з судинами. Ранки швидко затягнуться після операції. Цього ж дня кіт вирушає додому. Таким чином, стрес для тварини зводиться до мінімуму.

Підготовка до операції

Кастрація кота зазвичай проводиться не раніше 7-8 місяців, коли організм тварини досить зміцнів. Краще щоб кіт заздалегідь був вакцинований проти вірусних інфекцій. Але навіть якщо ви впевнені в ідеальному здоров’ї свого улюбленця перед операцією необхідно провести повне обстеження, здати аналізи. Ветеринар обов’язково перевірить серцево-судинну систему кота, щоб вибрати оптимальний варіант наркозу.

За 6-8 годин до кастрації кота потрібно припинити годування улюбленця, щоб він легше переніс наркоз і не було блювоти. За 2-3 години до операції потрібно прибрати від тварини і воду. Обов’язково прихопіть із собою теплий плед чи ковдру, оскільки після наркозу кіт може трохи мерзнути.

Своїм клієнтам ми пропонуємо залишати котів після кастрації на деякий час у нашому стаціонарі, щоб тварина відходила від наркозу під наглядом фахівців.

Наслідки кастрації котів

Попри думку про апатичність кастрованих котів, домашні улюбленці зовсім не втрачають свій інстинкт мисливця. Вони так само люблять грати і тепер, не відволікаються лібідо, можуть більше зосередитися на грі та відносинах з господарями. З життя пухнастих улюбленців йде агресія, вони стають більш врівноваженими. Кількість статевих гормонів знижується поступово, тому так само поступово йтиме бажання мітити територію.

Для кастрованих котів знижується ризик таких захворювань, як котяча лейкемія, вірус імунодефіциту котів та інфекційний перитоніт котів. Так як зменшується можливість контакту з іншими кішками, статевих відносин і бійок за територію.

Противники кастрації котів стверджують, що тварини після видалення сім’яників страждають на ожиріння. Це частково правда, тому що у тварини сповільнюється обмін речовин. Але ця особливість котів-кастратів легко регулюється правильною дієтою та помірними фізичними навантаженнями. А якщо врахувати, наскільки якіснішим та безпечнішим стає життя кота після кастрації, то трохи урізане харчування – незначна зміна, до якої тварина швидко звикне.

Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться кастрація та стерилізація тварин. Ми потурбуємося про Вашого вихованця.