Піометра у кішок. Як попередити? За яких симптомів звернутися до лікаря?

Піометра у кішок. Як попередити? За яких симптомів звернутися до лікаря?

Піометра – це гнійне запалення матки. Характеризується скупченням великої кількості гнійного вмісту у порожнині матки. Хворіють нестирилізовані, найчастіше дорослі, що народжували і кішки, які отримували гормональні препарати для придушення тічки.

Основні причини виникнення піометри

  • використання гормональних препаратів, що переривають або пригнічують статеву активність. Дані засоби ведуть до змін у тканинах матки, які роблять її відчиненими воротами для інфекцій;
  • спонтанне та безконтрольне застосування антисептичних та протимікробних препаратів, що викликають звикання та стійкість мікроорганізмів до їх дії, неможливість надалі купірувати запальні процеси в матці на початкових стадіях;
  • гормональна дисфункція яєчників. На фоні гормонального збою на рівні естрогену та прогестерону та гіперплазії ендометрію (надмірного розростання слизової матки) у кішки розвивається запалення, яке переходить у хронічну форму. Посилюється запальний процес через зниження імунного захисту організму та приєднання гнійної мікрофлори;
  • бактеріальне зараження (під час спарювання, при патологічних пологах та травмуванні пологових шляхів, при недотриманні правил асептики та антисептики при операціях та оглядах).

Крім того, досить часто виникає піометр кішки після операції стерилізації, коли видаляються яєчники, а матка залишається.

Симптоми піометри у кішок. Коли потрібна консультація ветеринара у Львові?

Так як піометра надає загальний токсичний вплив на організм кішки, страждають усі органи та системи організму. Можлива загальна слабкість, підвищена спрага, втрата апетиту, при важких випадках блювання. При візуальному огляді відзначають збільшення живота, як при вагітності, при пальпації черевної порожнини кішки непокояться, це пов’язано із хворобливими відчуттями. З характерних ознак, що відносяться безпосередньо до піометри – гнійні витікання з піхви.

Як діагностується піометра у кішок?

За клінічними ознаками, при відкритій формі – виділення гною з піхви. При закритій формі УЗД-дослідження черевної порожнини.

Лікування піометри у кішок (Львів)

Медикаментозне лікування піометри малоефективне і особливо у кішок найчастіше не призводить до одужання. Найчастіше в результаті лікування настає тимчасове поліпшення стану, а незабаром захворювання відновлюється. Тому якщо тварина не становить племінної цінності і не підлягає розведенню, то найбільш ефективним і правильним методом слід вважати стерилізацію методом оваріогістеректомії.

Доктор Вет – сучасна ветеринарна клініка у Львові, у якій проведуть комплексну діагностику та обов’язково допоможуть Вашому улюбленцю!