Лямблії. Симптоматика та способи лікування

Лямбліоз у собак і кішок виникає через паразити роду Lamblia, що розмножуються в тонкому кишечнику і викликають ентероколіти, часто діарею. Мікроорганізми Giardia (Lamblia) – це анаеробні, одноклітинні, джгутикові мікроорганізми розміром близько 15 мкм, які не потребують кисню і харчуються продуктами розпаду їжі, що потрапляє в кишечник.

Лямбліоз у собак та кішок – поширене захворювання серед домашніх тварин. Зараження може статися через воду чи корм. При виявленні тривожних симптомів захворювання необхідно звернутися за ветдопомогою. Внаслідок порушення травлення та пошкодження стінок кишечника можуть виникнути й інші хвороби: мікроерозії, запалення та, як наслідок, порушення всмоктування поживних речовин. 

Все це може призвести до авітамінозу, дисбактеріозу, тварина починає втрачати вагу та активність. Дане захворювання небезпечне не тільки для тварин, але і для людини, яка може інфікуватися від вихованця.

Симптоми лямбліозу у собак та котів

Лямбліоз у собак та котів може тривалий час протікати безсимптомно. У міру зростання кількості паразитів в організмі починають з’являтися деякі симптоми, які можуть вказувати на виникнення лямбліозу у собак і кішок, а саме:

  • стає помітною зміна калу: він стає слизовим і пінистим протягом тривалого часу. Фекалії також можуть бути жирними чи блискучими;
  • іноді спостерігається гостра діарея та алергічні реакції;
  • у деяких випадках буває блювання;
  • знижується активність тварини.

З появою таких симптомів слід негайно звернутися до ветеринару. У ветклініці Доктор Вет у Львові можна провести діагностику та лікування лямбліозу у собак та котів. Наша клініка пропонує ветеринарні послуги за досить демократичними цінами.

Діагностика лямбліозу у собак та котів

Діагноз ставиться шляхом проведення лабораторного аналізу фекалій на наявність лямблій.

Лікування лямбліозу у собак та котів

Після того, як у ветклініці поставлять точний діагноз хворій тварині призначається терапевтичне лікування у вигляді протипаразитарного препарату. Курс прийому зазвичай становить 10-14 днів. Паралельно використовують пробіотики для відновлення мікрофлори та ентеросорбенти для очищення організму від токсинів, а також спеціальна дієта. Після завершення курсу рекомендується повторний аналіз калу встановлення ефективності лікування.

Будемо раді стати корисними для Вас!