Чистка зубів. Як власнику зрозуміти, що пора?

Безпечні іграшки для котів. Як убезпечити хвостатих на свята?

Ультразвукове чищення зубів – це безпечний і безболісний спосіб позбутися зубного каменю, а нальоту та підясенних відкладень у тварин. 

Процедура здійснюється під загальною анестезією та займає від 40 до 60 хвилин, залежно від складності і наявності зубів з несприятливих прогнози. Поговоримо докладніше про УЗ-чистку зубів собаці.

Навіщо тваринам чистити зуби?

Згідно з останніми дослідженнями, понад 80% домашніх улюбленців стикаються зі стоматологічними проблемами. Головна причина захворювання – відсутність належного догляду за ротовою порожниною.

Спочатку вихованця починає турбувати м’який наліт. Він є поліморфним утворенням з частинок корму, полісахаридів, клітин слизової рота, слини, великої кількості аеробної та анаеробної мікрофлори. Якщо проблему не вирішити своєчасно наліт твердне і спресовується в твердий камінь.

Коли требо обов`язково звернутися до ветеринарної клініки?

  • галітоз (неприємний запах з пащі);
  • відмова від корму;
  • набряки в області морди;
  • болючість при прийомі корму, грі з іграшками;
  • почервоніння, кровоточивість ясен навіть за незначного тиску іграшкою чи їжею, гнійні виділення.

За відсутності лікування тварина може втратити зуби. Тривале запалення призводить до гнійного пародонтиту і тоді вже мало чим можна допомогти у рятування зубів. Лише видалення. 

УЗ чищення зубів собакам гарне рішення, а коли захворювання не набуло розквіту. 

Окрім шкоди ротовій порожни відбувається постійна інтоксикація організму, може спостерігатися пригнічення центральної нервової системи.

Чищення зубів тваринним ультразвуком

Видалення зубного каменю ультразвуком у собаки проводиться скайлером. Це спеціальний прилад, який випромінює УЗ-хвилі, що подрібнюють мінералізовані відкладення. Одночасно апарат розпорошує воду для вимивання залишків затверділих мас та зниження температури поверхні зубів (область, на якій ведеться робота нагрівається).

Після ультразвукового чищення зубів обов’язково здійснюється полірування – обробка поверхні спеціальною пастою. Ця процедура важлива, тому що до гладкої відполірованої поверхні складніше прикріплюється наліт, відповідно, камені утворюються повільніше в майбутньому .

Підготовка до процедури

Оскільки УЗ-чистка здійснюється під загальним наркозом, є певні наркоз ні ризики. Щоб їх знизити, проходять попередні обстеження: здають аналізи крові (загальний, біохімічний), консультація ветеринара-аначюстезіолога та проводиться УЗД серця, щоб виявити приховані патології та зрозуміти чи можливе прогресування ускладнень під час або після анестезії. Все це можна зробити у нашій клініці.

Чистка зубів тварині. З наркозом чи без?

Деякі ветеринарні лікарі стверджують, що видалення зубного каменю ультразвуком у собаки безпечне. Але чищення зубів без наркозу болюче. При проведенні чищення пацієнт відчуває стрес: при роботі апарат видає звуки, для охолодження наконечника скайлера та місця, де ведеться робота, потрібна подача води. Під час руху приладу може травмуватися ясна, сильна фіксація щелепи може призвести до переломів, також через подачу рідини з апарата є ризик аспірації. Тому проведення процедури під наркозом – це ідеальне рішення. Протягом процедури видаляються як надясенні, так і підясенні відкладення. Підясенні кишені чистять з лінгвальної та з щічної сторони, що неможливо без наркозу.

Ультразвукове чищення зубів собаці

Карликові породи більш схильні до розвитку відкладень у ротовій порожнині. Насамперед це пов’язано з генетичною схильністю. У середніх та великих порід також діагностують каміння та пародонтит. Після УЗ-чистки зубів ветеринар-стоматолог (Львів) проводить інструментальний огляд, щоб виявити супутні патології, такі як пародонтальні кишені, мобільність (рухливість), фуркацію у багатокореневих різців, рецесію ясен.

Як довго зберігається результат?

Після ультразвукового чищення слід ретельно доглядати за зубами та ротовою порожниною вихованця. При проведенні профілактичних заходів ефект може зберігатись у дрібних порід до 6 місяців. Важливо пам’ятати, що якість вашої роботи контролюватиметься спеціалістом. Тому після процедури завжди призначається повторний прийом спочатку через 2-4 тижні, потім через 3 місяці.

Уповільнити появу каміння можна, якщо вчасно забезпечити необхідні гігієнічні маніпуляції. При появі стійких відкладень позбутися їх можна лише за допомогою ультразвукової чистки. Для проведення УЗ-чистки та видалення зубного каменю у собак у Львові, записуйтесь у ветеринарну клініку Доктор Вет.