УЗД для тварин. Як роблять, що визначають?

УЗД для тварин. Як роблять, що визначають?

УЗД для тварин – це найдоступніший метод візуальної діагностики у ветеринарній медицині, при якому візуально оцінюються внутрішні органи за допомогою ультразвукових хвиль. УЗД не покаже функціональні зміни у системі органів, але з її допомогою можна оцінити структурні порушення.

Ультразвукове дослідження дуже важливе при постановці діагнозу якщо у тварини є підозра на захворювання черевної порожнини зокрема: печінки (жовчного міхура і жовчовивідних шляхів), підшлункової залози, селезінки, сечостатевої системи (нирки, сечовий міхур, матки, яєчників).

Що оцінюється під час УЗД?

  • якість візуалізації органу;
  • розташування органу;
  • рухливість органу;
  • форма органу;
  • контури органу (рівні/нерівні);
  • кордони органу (чіткі/нечіткі);
  • розміри органу;
  • ехогенність органу;
  • ехоструктура органу.

Що потрібно зробити перед УЗД вдома?

Голодна дієта. Якщо у вас тварина великої породи, то витримується 8-12 годинна дієта. Для міні-порід 6 годин, кошенят допускається дивитися без голодування.

Використання сорбентів, еспумізану та клізму за потребою. Це все заздалегідь обговорюється з лікарем. Якщо планується проведення УЗД органів сечостатевої системи, тварина має бути з повним сечовим міхуром.

Випоювання води для візуальної оцінки органів шлунково-кишкового тракту за 10-15 хв до дослідження.

Якщо проводитися УЗД щодо вагітності, його рекомендується робити з 30 дня вагітності в кішок. У собак, щоб отримати інформативний результат, починаємо робити УЗД з 35 дня.

Що можна визначити за допомогою УЗД?

УЗД печінки та жовчного міхура. Дослідження печінки є високо інформативним. З його допомогою ми оцінюємо розміри печінки, структурні зміни, ехогенність, однорідність паренхіми, наявність осередкових або дифузних змін, кровотік у судинах, а також наявність новоутворень. При оцінці жовчного міхура критерієм оцінки буде його форма, стінка, стан проток, розмір, наявність осаду чи інших конкрементів.

УЗД підшлункової залози. Оцінюємо ехогенність, розмір, форму, зміни в паренхімі, наявність новоутворень, стан навколишніх тканин.

УЗД шлунково-кишкового тракту. Основними критеріями оцінки шлунка та кишечника є товщина стінки та окремих шарів, вираженість стінки шарів, стани порожнини, частота перистальтичних рухів, наявність вогнищ зміни у стінці, наявність вільної рідини або газів у черевній порожнині.

УЗД нирок та сечового міхура. Оцінку нирок робимо за їх кількістю, розташуванням. Також оцінюємо розмір, форму, контури, структуру, балію, співвідношення кіркового шару до мозкового. При дослідженні сечового міхура звертають увагу на його розташування, стінку, наявність осаду, суспензії, форму. Допускається незначна наявність осаду або суспензії. Уретра в нормі може не візуалізуватися, просвіт уретри також.

УЗД статевої системи (матка, яєчники, передміхурова залоза). Дослідження проводять для підтвердження вагітності, оцінки стану плодів, виявлення патологічної рідини в порожнині матки, діагностики гострих та хронічних запальних процесів, а також для виключення новоутворень.

УЗД для тварин у Львові

Доктор Вет – ветеринарна клініка у Львові, у якій проводиться УЗД тваринам за допомогою сучасного обладнання. Результати дослідження інтерпретують досвідченні та кваліфіковані спеціалісти. Будемо раді стати корисними для Вас!