
Кожен власник домашнього улюбленця намагається максимально стежити за здоров’ям свого чотирилапого: збалансоване харчування, правильний догляд, регулярна вакцинація, профілактичні візити до ветеринара та ін. Отже, коли слід звернутися до фахівця?
Захворювання органів ШКТ
Неодноразове блювання, діарея, блідість ясен, судоми, підвищена слабкість – все це вагомий привід для звернення до ветеринара. Звертаємо Вашу увагу на те, що одноразове блювання або рідкі випорожнення не завжди привід для занепокоєння. Ці симптоми можуть з’явитися внаслідок переїдання, надмірного фізичного навантаження після годування, вживання чогось невідповідного та ін. Однак якщо подібні епізоди повторюються, то це вимагає Вашої уваги.
Звернутися до ветеринара також слід, якщо у блювотних масах, стулі є кров.
Особливу увагу слід приділяти цуценятам і кошенятам, які часто страждають через власну цікавість. Досить багато речей у нашому будинку є для них потенційно небезпечними: ліки, рослини, побутова хімія, продукти харчування та ін. У зв’язку з цим рекомендуємо подібні речі прибирати з поля зору тварин.
Інфекція респіраторного характеру
- Наявність кашлю, хрипів – ці симптоми в жодному разі не можна ігнорувати. Вони можуть бути ознакою пневмонії, що розвивається, розплідникового (вольєрного) кашлю.
- Нежить, виділення з носа – в’язкі, густі виділення жовтого кольору, які перешкоджають нормальному диханню – вагомий привід для звернення до ветеринара.
- Утруднене важке дихання – подібне явище потребує негайного звернення до фахівця. Дихання може бути більш утрудненим в результаті розвитку алергічної реакції, застрягання предмета в горлі тварини, захворювання легень та ін.
Очі, вуха та шкіра тварини
- Здоров’я очей. У здорової тварини очі чисті, в них немає в’язких скупчень. Поява каламутності очей, сухість очей, почервоніння кон’юнктиви, поява гнійних виділень, які “склеюють” повіки – подібні симптоми привід для негайного звернення до ветеринара.
- Здоров’я вух. Ваш улюбленець постійно чухає вуха чи трясе головою? Значить його щось турбує. Також погана ознака – виділення з вух і неприємний запах.
- Шерсть та шкіра. Якщо шерсть втратила блиск, стала “плямистою” або є паразити, ранки, залисини – слід відвідати ветеринара.
Коли ще потрібна консультація ветеринара?
Звернутися до фахівця слід і за наявності загальних порушень самопочуття тварини, а саме:
- надмірна спрага;
- кульгавість;
- млявість та небажання грати;
- підвищене занепокоєння;
- порушення апетиту;
- різкі зміни у вазі, як у більшу, так і меншу сторону;
- порушення поведінки.
Консультація ветеринара у Львові. Куди звернутися за якісною допомогою?
В екстрених ситуаціях не треба зволікати. Якщо у Вашого улюбленця з’явилися проблеми з диханням, він травмувався – відразу зверніться до ветклініки. Швидка реакція допоможе зберегти здоров’я та життя Вашого улюбленця. У тому випадку, якщо зміни, що з’явилися, в стані, поведінці тварини не несуть безпосередньої загрози його життю, то слід записатися до ветеринара на найближчий час і отримати консультацію.
Doctor Vet – ветклініка у Львові, де є все для лікування та діагностики: консультація профільних фахівців, УЗД експерт класу, цифровий та дентальний рентген, власна лабораторія. І це не все. Приємний та комфортний простір, іграшки та смаколики для того, щоб заохотити Вашого домашнього улюбленця після прийому. І найголовніше – наша любов та турбота. Будемо раді стати корисними для Вас.