Кастрація собак. 3 страхи власників

Незважаючи на доступність інформації про користь кастрації для тварин,на те, що на кожному прийомі ми розказуємо не про інформацію загалом, а конкретно щодо вашої тваринки, з урахуванням стану здоров’я – ця тема все ще багато кого лякає. Часто вона овіяна безліччю безпідставних чуток, міфів та страхів з боку власників. Сьогодні пропонуємо зупинитися на трьох основних, з якими наші лікарі стикаються майже не щодня.

Страх №1 Кастрація болюча і може завдати шкоди моєму вихованцю

Нагадуємо Вам, что кастрація собак (Львів) проводиться під загальним наркозом та зі знеболенням – тварина спить і не відчуває болю. У наркозу умовно 3 компоненти: знерухомлення, знеболювання, сон. Саме таке поєднання забезпечує допустимість виконання хірургічного втручання вашому вихованцю. Це стає можливим при використанні поєднань різних препаратів наркозу та при контролі всіх реакцій організму спеціалістом. 

Тобто кастрація не завдасть шкоди, якщо проведена в умовах клініки, з використанням певної апаратури та необхідним складом хірургічної бригади. Протягом операції та після неї тварина перебуває під пильним контролем анестезіолога, який відстежує всі життєві показники та за необхідності вводить знеболювальні препарати. Додому тварина поїде лише після повного пробудження за умови гарного самопочуття. Протягом кількох днів після операції тварина може відчувати певний дискомфорт, який більшою мірою пов’язаний із необхідністю носіння попони чи коміра.

Нагадуємо, що всі хірургічні втручання необхідно проводити в умовах ветеринарної клініки, а не вдома.

Страх №2. Кастровані тварини гладшають

Метаболізм кастрованих тварин дійсно відрізняється від обміну речовин у тварин, які витрачають чимало калорій на забезпечення статевої функції. Доросла домашня тварина, безумовно, не повинна споживати стільки ж поживних кормів, як організм, що росте, у якого є витрати енергії на статеву поведінку. Таким чином, якщо годувати лише відповідною кількістю їжі та давати адекватне фізичне навантаження, тварина буде у чудовій формі.

Крім цього власників турбує питання стосовно поведінки/характеру тварини. Насправді у Вашого вихованця буде просто на одну фізіологічну потребу менше. Характер тварини формується швидше навколишнім середовищем та генетикою, тому кастрація не змінить «особистість» вашого вихованця. А ось прагнення до бродяжництва, пошуку пари, мічення території зникне, бо подібна поведінка контролюється саме статевими гормонами.

Страх №3. Собака занадто стара для кастрації

В більшості випадків планова кастрація безпечна для тварин різного віку. Тварини старше 7 років мають пройти обов’язкове передопераційне обстеження: ЕхоКГ для перевірки роботи серця, та аналізи крові, щоб перевірити функцію печінки та нирок до введення анестезії. Навіть у старшому віці кастрація знижує ризик розвитку онкологічних захворювань.

Але нажаль, як раз тварини старшого віку приходять не на планову, а термінову кастрацію через пухлинні процеси, новоутворення статевих органів та молочних залоз (навіть кобелі). А з віком тварини, як і люди не молодшають, а можуть набувати супутніх захворювань. Тому процес безпечніший раніше.  

Дбайте про здоров’я тваринок вчасно. Знаходьте ветеринара так само відповідально, як сімейного лікаря чи педиатра. Радьтеся з ним щодо сумнівних питань і зважено, на базі доказової медицини і показань приймайте рішення. Будьте уважні до профілактики. Здоров’я вам та вашим вихованцям. Doctor Vet з турботою про Ваших домашніх вихованців.