
Ендопаразити тварин (внутрішні паразити) – паразитичні організми, що мешкають у внутрішніх органах тварин, званих господарями, у тому числі і всередині їх окремих клітин. Будьте уважні до здоров’я Ваших вихованців і за перших ознак захворювання не зволікайте, а звертайтеся до ветеринарного лікаря. Ветеринар (Львів) оцінить стан вашого улюленця, призначить необхідну діагностику (аналізи, УЗД тварин) та на підставі цього підбере ефективну схему лікування.
Групи ендопаразитів
Умовно ендопаразитів можна розбити на 3 групи:
- порожнинні – мешкають у порожнинних органах, сполучених із зовнішнім середовищем: легені, кишечник, сечостатеві органи;
- тканинні – мешкають: у крові, лімфі, а також сполучній, нервовій, м’язовій тканинах;
- внутрішньоклітинні – вражають окремі клітини організму тварини.
Найбільш поширеними ендопаразитами тварин є збудники таких захворювань, як піроплазмоз (паразитують в еритроцитах, руйнуючи їх), різні гельмінтози (в окремі стадії свого розвитку можуть паразитувати як у порожнистих, так і в паренхіматозних органах тварин), а також найпростіші, що паразитують у кишечнику і викликають такі захворювання, як ізоспороз, кокцидіоз.
Всі ендопаразити надають патогенну дію на організм:
- механічне подразнення, пошкодження тканин чи органів;
- токсична дія (отруєння продуктами обміну речовин паразитів);
- сенсибілізація організму з подальшим розвитком алергічних реакцій;
- поглинання життєво-необхідних для організму господаря поживних речовин (зазвичай кишкові гельмінти);
- обтяження перебігу інших захворювань;
- приєднання вторинної інфекції.
Ендопаразити у кішок та собак. Які симптоми?
Клінічні прояви захворювання різні і зумовлені ураженням органів та систем, в яких мешкає паразит, а також кількості ендопаразиту в організмі господаря. Так при піроплазмозі клінічні симптоми – це підвищення загальної температури тіла, апатія, відсутність апетиту, системні ураження нирок та печінки, а при ізоспорозі – це лише хронічна діарея, без пригнічення основних функцій організму та загрози життю тварини.
Профілактика та лікування ендопаразитів у тварин
Профілактикою захворювань, що викликаються ендопаразитами, є своєчасне проведення дегельмінтизації тварин, обробки від ектопаразитів (оскільки вони є переносниками багатьох гельмінтозів, піроплазмозу, дирофіляріозу.
Доктор Вет – ветклініка у Львові, спеціалісти якої рекомендують наступну схему профілактики від ендопаразитів:
- дегельмінтизацію тварин слід проводити кожні 3 місяці;
- обробка від ектопаразитів з березня по кінець листопада щомісяця.
Здоров’я Вам та Вашим чотирилапим друзям!