Догляд за зубами котів і собак

Абсолютна більшість собак і кішок старшого віку страждає на захворювання зубощелепного апарату. Запалення ясен, пародонту, слизової щік та інші патології ротової порожнини можуть бути викликані елементарним відкладенням зубного каменю у тварини. Видаливши наліт і тверді нашарування з поверхні зуба, вдається зняти запалення, усунувши таким чином причину подразнення м’яких тканин.

Ветеринарна клініка Доктор Вет у Львові надає стоматологічні послуги з чищення зубів у тварин. Наші фахівці виконують як механічне, так і ультразвукове очищення зубів.

Проігнорувавши проблему можна зіткнутися з плачевними наслідками. Мляве, на перший погляд, запалення провокує оголення шийки зуба, його розхитування в лунці і випадання. Нестерильне середовище ротової порожнини також викликає вторинне запалення, яке пов’язане із занесенням патогенної мікрофлори. Її поширення вглиб тканин загрожує розвитком важких станів, аж до сепсису.

Чому необхідне чищення зубів?

Раніше собаки та кішки якось жили без цієї процедури, чому ж зараз її потрібно виконувати? Відповідь криється у зміні раціону. М’які промислові корми та домашня кухня спрямовані на швидке пережовування, швидке перетравлення та швидке всмоктування. Крупи, рослинні білки, паштети та інше безліч різноманітних кормів не вимагає від тварин первісної потреби все гризти.

Через це залишки їжі залишаються на поверхнях зубів тварин. Вони стають живильним середовищем у розвиток мікроорганізмів, які з часом ущільнюються настільки, що господарі бачать, як наліт чи зубний камінь.

Особливо інтенсивно подібне явище спостерігається в районі шийки зуба, тобто його частини, оточеної яснами. Потовщення та затвердіння м’якого нальоту тисне на краї ясен, що викликає їхнє запалення. Гінгівіт не рідко зачіпає навколишні тканини зуба, у такому разі уражаються ікла, різці або моляри, що спочатку майже непомітно. Нежиттєздатні зуби реєструють після виконання чистки, призначається їх видалення.

Методи лікування зубів

Лікування зубів у тварин ґрунтується на видаленні відкладень на їх поверхнях, раніше це відбувалося переважно щипцями, скребками, за допомогою пінцетів тощо. З впровадженням нового обладнання у ветеринарній стоматології почало переважати чистка ультразвуком. Фахівці нашої клініки також виробляють видалення зубного каменю ультразвуковим скалером.

На відміну від механічного зіскоблювання, ультразвукове чищення зубів не завдає шкоди кістковим структурам. 

Чищення зубного каменю у собак

Серед собак патологія реєструється найчастіше у дрібних порід собак – йорків, шпіців, пекінесів. У початковій стадії легше помітити, ніж у котів. Зуби набувають жовтуватого відтінку, відчувається неприємний запах з пащі. Профілагувати утворення нальоту та зубного каменю можна дотримуючись елементарної гігієни ротової порожнини вихованця.

Ультразвукове чищення зубів не завдає шкоди собаці, навпаки, цей метод рекомендований ветеринарними стоматологами як найбільш ефективний і не травмуючий. Але цей метод не доступний всім клінік, оскільки вимагає спеціальної апаратури. Ветеринарна клініка Доктор Вет стежить за тенденціями сучасної ветеринарії, тому наші хірургічні прийомні обладнані ультразвуковими скалерами різної потужності.

Завдяки чищенню зубів у собак можна усунути неприємні клінічні ознаки та можливі негативні наслідки у вигляді руйнування структур зуба, його випадання. Видалення зубного каменю дозволяє позбавитися запалення ясен, які травмувалися патологічними відкладеннями. Нормалізується фізичний та хімічний склад слини.

Чищення зубного каменю у котів

Серед кішок частіше страждають представники порід – скоттиш фолд, британська короткошерста, перська кішка. Патологія спостерігається рідше у особин, які мають вільний доступ на вулицю (можливо пов’язане з різноманітнішим раціоном). Кішки, які живуть виключно в квартирах необхідно дотримуватись профілактичних заходів.

Тільки регулярне чищення зубів кішці та стоматологічний огляд може зберегти повний зубний набір. Ветеринари використовують спеціальне обладнання для видалення відкладень, зняття нальоту, полірування та нанесення захисного покриття. У ветеринарній клініці Доктор Веи є стоматологічне обладнання, яке дозволяє виконувати якісне ультразвукове чищення.

Догляд за зубами котів і собак

Лікарі ветеринарної клініки Доктор Вет допоможуть правильно встановити причину неприємного запаху з пащі вихованця та усунути її. Сучасне стоматологічне обладнання дозволяє зробити це, не завдаючи тварині дискомфорту. Будемо раді Вам допомогти!