Чекап для кролика

Кролики – дуже особливі тварини, вони відрізняються від гризунів цілою купою анатомічних та фізіологічних особливостей. У природі кролик – це тварина-жертва, тому вони максимально довго терплять біль і показують симптоми хвороби, коли вже нема сил терпіти і в цей час його, скоріш за все, з’їсть хижак. 

Вдома вони себе поводять так само, тому що це їх інстинкт. Тому важливо регулярно приводити улюбленця на огляд до ветеринара, щоб профілактувати різні хвороби. Коли ви тільки купили кролика – треба показати його ветеринару, щоб виключити вроджені патології, особливо зубів, а також отримати консультацію по утриманню та харчуванню, тому що це 50 % відсотків успіху. 

Чекап кролика. Що він включає?

Раз на пів року треба оглядати зуби, вуха, лапи і загалом проводити повний огляд, а також робити вакцинацію. Також, якщо у тварини немає хронічних патологій, раз на рік треба здавати загальний, біохімічний аналізи крові, сечу, робити профілактичний рентген голови та УЗД черевної порожнини. Додаткові обстеження призначаються при необхідності після огляду. Звісно, якщо тварина має хронічні патології, особливо дентальний синдром, зустрічатися з Вами ми будемо набагато частіше.

Як правильно годувати кроликів?

Кролик – це травоїдна тварина і виходячи з його природного раціону – зерно, корм, горіхи, сухофрукти та овочі не є основою раціону, навіть якщо кролику вони дуже подобаються.

Кролик має зуби, що постійно ростуть, сточуються тільки за допомогою рослинної їжі (забудьте про крейду і мінеральний камінь, вони в цьому кролику не допомагають). Так як рослинна їжа низькокалорійна, кроликам доводиться їсти її досить багато і тим самим вони змушують свої зуби постійно працювати.

Основою раціону кролика є сезонна трава, зелень, різні гілки з листям, сіно. Можна додавати до раціону деякі овочі, коренеплоди, насіння (цвітна капуста, броколі, білокачанна капуста, корінь петрушки тощо). Корм ​​це не природна їжа для кролика, а навпаки дуже не корисна річ, яка призводить до проблем із зубами та кишківником.

Консультація ветеринара у Львові
Доктор Вет – сучасна ветеринарна клініка, у якій веде прийом досвідчений ратолог (Львів). Спеціаліст проведе огляд Вашого улюбленця, при необхідності призначить профілактичні процедури. Завдяки цьому вдасться оцінити здоров’я кролика та за необхідності прийняти своєчасні міри. Будем раді стати корисними для Вас!