Блювота у собаки: причини, симптоми, профілактика

Блювота у собаки

Блювота у собаки – це дискомфорт для тварини та привід для занепокоєння господарів. Хоча не завжди блювання може бути результатом захворювання, потрібно краще придивитися до загального стану домашнього улюбленця.

Блювотна маса у тварини може бути різною, залежно від причин блювотного рефлексу. Важливий фактор – частота блювотних позивів. Одноразове блювання може означати, що собака з’їв зайвого, спеціально викликає блювоту після того, як поїв трави, або почав занадто активно поводитися відразу після прийому їжі. Якщо собаку нудить не вперше за короткий час, то необхідно викликати ветеринара.

Причини блювання у собаки

Блювота у собаки причини може мати різні – від найнешкідливіших (невідповідне харчування) до серйозних захворювань, що вимагають екстреного лікування. Основні причини блювання у собак:

  • перехід на нове харчування або одноразове вживання продуктів, на які у даної породи собак несприятлива реакція;
  • попадання у шлунок сторонніх неїстівних предметів;
  • вірусні захворювання;
  • загострення хронічних захворювань;
  • отруєння;
  • наявність глистів;
  • перезбудження тварини (надто велике захоплення чи навпаки – надзвичайно яскравий прояв агресії).

На що слід звернути увагу?

Піна у собаки під час блювання виділяється в основному через проблеми із шлунково-кишковим трактом. Так само одноразово собаку може рвати з піною періодично в жарку пору року або від зайвих навантажень.

Неперетравлена їжа в блювотній масі може говорити про жадібність собаки (їсть більше, ніж потрібно), зміну раціону, або загострення гастриту, виразки. Блювотні маси жовтого кольору можуть означати наявність проблем із печінкою або жовчним міхуром у тварини. Провокувати попадання жовчі в шлунок може нездорове/ неправильне харчування, переїдання, хронічні хвороби.

Блювота зеленого кольору – ознака одразу кількох захворювань. У разі наявності паразитів їх сліди (частини гельмінтів і слиз) будуть і в блювотній масі. При великому скупченні жовчі в шлунку, блювання набуває зеленого відтінку (ознака хронічних захворювань ШКТ або захворювань печінки).

Коли потрібна ветеринарна допомога?

Ветеринарна допомога потрібна, якщо блювання містить кров. Причиною може бути проковтнутий сторонній предмет, який ушкоджує шлунок, а може й внутрішні органи. Якщо кров має темний колір і формується в згустки, швидше за все у собаки виразка, загострення гастриту або печінкова недостатність.

При блюванні, що повторюється, краще оперативно звертатися до ветеринара. Ветеринарна клініка (Львів) приймає тварин із гострими запальними процесами оперативно, щоб не дозволяти захворюванням прогресувати.