Блювота у собаки: причини, симптоми, профілактика

Блювота у собаки

Блювота у собаки – це дискомфорт для тварини та привід для занепокоєння господарів. Хоча не завжди блювання може бути результатом захворювання, потрібно краще придивитися до загального стану вихованця.

Блювотна маса у тварини може бути різною, залежно від причин блювотного рефлексу. Важливий фактор – частота блювотних позивів. Одноразове блювання може означати, що вихованець переоцінив свої сили і з’їв зайвого, спеціально викликає блювоту після того, як поїв трави, або почав занадто активно поводитися відразу після прийому їжі. Якщо собаку рве не вперше за короткий час, то необхідний виклик ветеринара.

Причини блювання у собаки

Блювота у собаки причини може мати різні – від найнешкідливіших (невідповідне харчування) до серйозних захворювань, що вимагають екстреного лікування. Основні причини блювання у собак:

  • перехід на нове харчування або одноразове вживання продуктів, на які у даної породи собак несприятлива реакція;
  • попадання у шлунок сторонніх неїстівних предметів;
  • вірусні захворювання вихованця;
  • загострення хронічних захворювань;
  • отруєння;
  • наявність глистів;
  • перезбудження тварини (надто велике захоплення чи навпаки – надзвичайно яскравий прояв агресії).

На що слід звернути увагу?

Піна у собаки під час блювання виділяється в основному через проблеми із шлунково-кишковим трактом. Так само одноразово собаку може рвати з піною періодично в жарку пору року або від зайвих навантажень.

Неперетравлена їжа в блювотній масі може говорити про жадібність собаки (їсть більше, ніж потрібно), зміну раціону, або загострення гастриту, виразки. Блювотні маси жовтого кольору можуть означати наявність проблем із печінкою або жовчним міхуром у тварини. Провокувати попадання жовчі в шлунок може нездорове/ неправильне харчування, переїдання, хронічні хвороби.

Блювота зеленого кольору – ознака одразу кількох захворювань. У разі наявності паразитів їх сліди (частини гельмінтів і слиз) будуть і в блювотній масі. При великому скупченні жовчі в шлунку, блювання набуває зеленого відтінку (ознака хронічних захворювань ШКТ або захворювань печінки).

Коли потрібна ветеринарна допомога?

Ветеринарна допомога потрібна, якщо блювання містить кров. Причиною може бути проковтнутий сторонній предмет, який ушкоджує шлунок, а може й внутрішні органи. Якщо кров має темний колір і формується в згустки, швидше за все у вихованця виразка, загострення гастриту або печінкова недостатність.

При блюванні, що повторюється, краще оперативно звертатися до ветеринара. Ветеринарна клініка (Львів) приймає вихованців із гострими запальними процесами оперативно, щоб не дозволяти захворюванням прогресувати.